Szarvasbőgést hallgató túrákat szervez a Gemenc Zrt.

0

Elkezdődött a szarvasbőgés a Gemencen, a Gemenc Zrt. augusztus 28. és szeptember 12. között erdei vasúttal szervez kirándulást a bőgéstől leghangosabb erdőrészekhez – közölte az erdőgazdaság az MTI-vel.

A túrák hat alkalommal a Pörbölyi Ökoturisztikai Központtól indulnak, a Gemenc Zrt. egyedi programmal, szakemberekkel, túravezetőkkel várja azokat, akiket a szarvasok nászát hirdető gímszarvasbikák különleges bőgése érdekel – írták.

A résztvevők először a Gímvallatás elnevezésű programon hullajtottagancs- és bőgőkürt-bemutatót láthatnak, majd megnézhetik Mosonyi Szabolcs A gemenci szarvasok című természetfilmjét. Az este fél hétkor induló, kétórás úton a csoportok megtapasztalják a szarvasbikák bőgésétől zengő erdő különös hangulatát – tették hozzá.

A túrázók megismerhetik a Gemenc ízeit is, az erdőgazdaság vacsorát – többek között szarvaspástétomot, vadmalaclevest, gombás ételeket – kínál a programhoz.

A szakemberek a részvételt gyermekeknek általában nem ajánlják, mivel a program csak akkor eredményes, ha a látogatók csendben figyelnek. A Gemenc Zrt. ugyanakkor fontosnak tartja a természet megszerettetését, megismertetését és a környezeti nevelést, ezért egy alkalommal, szeptember 12-én külön a gyermekeknek szervez túrát az erdei vasút Lassi egyik megállójánál, ahol kézműves foglalkozások is várják a csendes hallgatózást hamar megunó kicsiket.

mti

Steve Mantell képe a Pixabay -en.

 

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Szólj hozzá!
Add meg a neved

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .