Nem tanácsos etetni a vízimadarakat

0

Nem tanácsos etetni a vízimadarakat, mert a beszórt silány minőségű táplálék hiánybetegségeket okozhat és a madarak pusztulását eredményezheti – figyelmeztetett a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) szóvivője az M1 aktuális csatornán.

Orbán Zoltán közölte: a nyári időszakban a növényevő vízimadarak mintegy ötvenféle növényt fogyasztanak, ehhez képest a beszórt kenyérre rászokott egyedeknél hiánybetegségek, a fiókák esetében akár röpképtelenség is kialakulhat.
A pár hétig emberek által etetett vízimadarak elhagyják a téli túlélést szavatoló “vonulási viselkedést”, ami a hideg évszakban tömeges jégbe fagyásukat okozza – ismertette.
A szakértő jelezte, hogy a vízimadarak etetésének kedvezőtlen közegészségügyi következményei is vannak. Megemlítette a patkányok elszaporodásának lehetőségét és azt, hogy ezek a madárfajok a madárinfluenza vírusának hordozói lehetnek.

mti

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Szólj hozzá!
Add meg a neved

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .